67452

Oorlogsliefde * pb

  • Beschrijving
  • meer info...
Auteur: Auke Kok

In 1944 trouwde de 20-jarige Corrie den Held met Nederlands meest beruchte landverrader Anton van der Waals, een charmante vermogende baron, die verzetslieden uitleverde. Toen ze het vermoeden kreeg dat hij een verrader was, kon ze niet meer terug.

Bezige Bij, 2010; 222 pp.; NL; pb

pb € 17,90

Van 1943 tot eind 1945 was Corrie den Held getrouwd met Nederlands beruchtste landverrader: Anton van der Waals. Nooit heeft ze erover willen praten, maar in Oorlogsliefde doet ze eindelijk een boekje open. Zij hield van hem en ze was ervan overtuigd dat hij van haar hield. Zij was nog geen twintig, hij was twaalf jaar ouder en een charmante en vermogende baron die aan de goede kant stond. Dacht zij. Zijn verhalen kon ze niet controleren; het was oorlog. Ze trouwden in 1944. Het was te mooi om waar te zijn, dacht Corrie. Ze had gelijk.

Anton van der Waals leverde talloze verzetslieden aan de Duitse bezetters uit, maar hij zorgde goed voor zijn Corrie. En zij genoot. Tot de twijfel toesloeg en ze het vermoeden kreeg dat hij dubbelspel speelde en misschien een bedrieger, een verrader was. Maar toen kon ze niet meer terug. Sterker nog, ze moest zijn spel meespelen. Hoe was ze in staat te blijven houden van een gevaarlijke oplichter en leugenaar die met iedereen spelletjes speelde en niet terugdeinsde voor moord? Het antwoord is te vinden in Oorloftsliefde.